Şagird təhlükəsizliyi ilə bağlı maarifləndirici görüş
Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksində şagirdlərin təhlükəsizliyi daim diqqət mərkəzindədir. Bu istiqamətdə növbəti görüş Nəsimi rayonunun hüquq-mühafizə orqanlarının nümayəndələri ilə keçirildi.
Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin rəisi, polis polkovniki Vüqar Ağayev, Nəsimi Rayon Mühafizə İdarəsinin rəis müavini polis mayoru Xalyəddin Budaqov və idarənin əməkdaşları Kompleksin qonağı oldular.
Qonaqlar pedaqoji kollektivlə görüşərək şagirdlərin təhlükəsizliyi, onların psixoloji durumu və məktəbdə təhlükəsiz şəraitin təmin olunması ilə bağlı vacib məlumatları kollektivlə paylaşdılar. Görüş zamanı müəllimlərə şagirdlərin psixoloji vəziyyətinə diqqət yetirmələri, valideynlərlə və aidiyyəti qurumlarla sıx əlaqə saxlamaları, uşaqların təhlükəsizliyini qorumaq məqsədilə zəruri tədbirlər görülməsi barədə zəruri məsləhətlər verildi.

Student safety remains a constant priority at the Modern Educational Complex named in honour of Heydar Aliyev. In this regard, another important meeting was held with representatives of the law enforcement authorities of the Nasimi district.
The Head of the Nasimi District Police Department, Police Colonel Vugar Agayev, the Deputy Head of the Nasimi District Security Department, Police Major Khalyaddin Budagov, and members of the department visited the Complex as guests.
During the meeting with the pedagogical staff, the guests shared essential information regarding student safety, their psychological well-being, and ensuring a secure environment within the school. Teachers were advised to pay close attention to students’ psychological conditions, maintain close communication with parents and relevant institutions, and take the necessary measures to safeguard children’s safety.