Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi kompost təcrübəsini bu dəfə Zəngilan rayon Ağalı kənd məktəbində davam etdirir!
Ətraf mühitin qorunmasına və ekoloji davamlılığa töhfə vermək məqsədilə rəhbər və müəllim heyəti, daha öncə Füzuli rayon 1 nömrəli tam orta məktəbində tətbiq edilmiş kompost layihəsindən sonra Ağalı kənd məktəbinə səfər etdi. Burada şagirdlərin Qarabağın təbiətini bərpa və ekoloji davamlılığı əks etdirən layihələri ilə tanış oldular.
Daha sonra MTK şagirdləri tərəfindən hazırlanan təbii gübrə məktəb bağındakı bitkiləri qidalandırmaq üçün istifadə edildi. Bu əməkdaşlıq həm şagirdlərə, həm də müəllimlərə böyük ruh yüksəkliyi bəxş etdi.
Bu əməkdaşlığın davamlı olacağına inanır və ekoloji şüurun birgə gücləndirilməsinə dəstək verməyə hər zaman hazırıq!

The composting practice of Modern Educational Complex named in Honour of Heydar Aliyev continues this time at the Aghali Village School in the Zangilan region!
Aimed at contributing to environmental protection and ecological sustainability, the leadership and teaching staff visited Aghali Village School after the successful composting project implemented at Fuzuli District School No. 1. Here, they explored the students’ projects focused on restoring the nature of Karabakh and promoting ecological sustainability.
Later, the natural fertilizer prepared by MTK students was used to nourish the plants in the school garden. This collaboration has brought great enthusiasm and inspiration to both the students and the teachers.
We believe this partnership will continue and we remain committed to supporting the strengthening of ecological awareness together!